21 Mart 2017 Salı

Edirne şantiyesi...


Evet şaka değil, mecbur kalınınca ve adam eksiği olunca bir gıda mühendisi de inşaat proje müdürü olarak çalışabilir J

Seçtiğim şantiyelerden biri memleketim Trakya’nın güzel bir şehri Edirne. Her hafta bir kere gidiyorum. Valla hoşuma da gitmiyor değil, müzik dinleyerek nescafe express eşliğinde sabahtan çıkıyorum, akşam geri dönüyorum ve her seferinde Çorlu’daki dükkana da uğruyorum. Çok tuhaf orada 2 sene yaşadım nefret ede ede ama zaman geçince düşünceler de değişiyormuş demek ki... Sevimli geliyor şu anda, gülüyorum Omurtak Caddesi’nden ya da Emlak’ın önünden geçerken. İlk iş yerim, ilk evim, ilk bir sürü bir şeyim Çorlu’daydı...

Çorlu’da Küpe FMden başka radyo çekmiyormuş, onu da acı bir tecrübeyle hatırladım ve benzin alırken bir de CD alayım dedim ama güzel memleketimin benzincilerinde sadece türkçe CD satıldığı için alternatiflerim kısıtlıydı. Ben de bir sürü şarkıcının farklı Mirkelam şarkıları söylediği Cdyi buldum en mantıklı ve tüm yol onu dinledim. O yol nasıl geçti bilmiyorum. İnsan hafızasının derinliklerinde neler olduğunu bazen tetikleyicilerle anlayabiliyormuş sadece sanırım.
Göksel kötü söylese de en güzel ve yola en uygun şarkı 3. Şarkı olan “Unutulmaz”dı. Sanırım 6-7 kere dinledim. Hep dalga geçtiğim Bedük de “Terle”yi güzel söylemiş. Sonra adamı inceledim biraz, sanırım yetenekten ben anlamıyormuşum ya da çok özyargılıymışım, adam aslında yetenekliymiş.

Neyse... Her hafta nostalji nisan ortasına kadar devam edecek.

Corlian people... Günahkar Çorlu geceleri... 

O zaman “O günler de güzelmiş” diyenlere gelsin, ama Göksel’den değil Mirkelam’dan...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder